Bleach

Bleach

Kurosaki Ichigo, yaşıtlarından oldukça farklı – saçları turuncu ve Çocukluğundan beri hayaletleri görebilmekte – 15 yaşında bir lise öğrencisi. Ruh hasatçısı Kuchiki Rukia, onun önünde kötü bir ruhu avlamaya kalkana kadar bu farklılıklarıyla iyi kötü idare edebiliyorken, o gün bir şeyler ters gider ve Rukia’nın güçleri Ichigo’ya geçer. Artık Ichigo’da bir ruh hasatçısıdır.

Bleach

Çizimleri, genel hikaye örgüsü ile klişe anime özelliklerinin oldukça iyi harmanlandığı bir anime. Özellikle “ruh hasatçısı” ( Shinigami – Soul Reaper – Death God ) olduklarında klasik samurai kılık kıyafetine bürünmeleri, sınıf arkadaşları arasındaki didişme üzerine kurulu ilişkiler ve tabiki olmazsa olmaz 15 yaşındaki lise öğencisi kahramanlar da bu ön plana çıkmakta.

Bleach

Animenin ilk 25 bölümü dünyada geçerken daha sonraki bölümler Rukia’nın kurtarılması amacıyla, Rukia’nın yaşadığı fantastik ruhlar dünyasında geçmekte. Özellikle ilk bölümlerin kapanış şarkısını çok beğendiğimi belirtmeliyim. Naruto ve Monster’dan sonra benim için üçüncülük tahtındadır.

Künye

Orjinal Ad BLEACH
Tür Aksiyon-Fantastik-Komedi
Yayın Yılı 2004-2005
Yayın Tipi TV
Bölüm 35+

Bağlar
Bleach
AniDB
Anime Türkiye