CBF 150

Geçen yaz motorize olmuş ve bir scooter edinmiştim. Şehir içinde dolaşmak için yeterli bir araç olmasına rağmen, motorla gezmeye çıktığımız ilk gün şehir dışına doğru yollanıp bir de üzerine asfalt dışında gitmeye kalkınca aslında scooter’ın bizim için uygun bir motor türü olmadığı ortaya çıkmıştı. Ardından Şile-Ağva yolculuğumuz sırasında motorlar her ne kadar uzun yolda kullanılabilir olduklarını göstermiş olsalar da scooter için geçerli mesafenin 50-100 KM arasında olduğu ortaya çıktı.

Bu sene aklımızda biraz daha uzaklara doğru yollanmak var. Bu işi scooterlarla yapmak mümkün değil. En ideal olanı tabi ki bir Enduro. Hatta gönlümde yatan aslan bir Honda Transalp. Fakat bizim motor kullanma becerimiz, tecrübesizliğimizle birlikte ortalama bir enduronun fiyatı birleşince bizim için ideal olan çözümün bir CBF 150 olduğuna karar verdik.

Şimdi de vitesli bir motor nasıl kullanılır eğitimi almaktayız. Bu yaz Barış’ın yolculuğuna kalkışamasak da İstanbul’dan biraz uzaklaşmaya niyetimiz var. Bu sene dağa çıkmak yerine motor üzerinde yol alacağız sanırım…

Bu motorları edinmemizde yardımcı olan herkese teşekkür ederim.