Domaniç Gezisi

Bir önceki İznik gezisine gelemeyen Seyman bu sefer daha şahane bir rota fikrini ortaya attı : Domaniç’e gidelim! ( tamam fikir ona ait değil ama olsun iyi çalışıp rota incelemesi yapmış :)  Motogezgin’in daha önce yapmış olduğu bir yolculuktan feyz aldık. Rota haritasını da sağolsunlar onlardan aldık …)

domanic

Rotamız ise şöyle: yeşil hatla başladık, Bursa çıkışında Keles yerine Orhaneli, Harmancık, Tavşanlı hattını kullandık. İnegöl’den mavi hatta geçtik, İznik gölünün ordan turuncu hat ile pembeye bağlandık. Toplamda 500 KM üzerinde yol yaptık ( bazılarımız daha çok :) ) . Yola sabah 5:45’de Mecdiyeköy’de Seyman’la buluşarak başladık akşam 22:00 gibi gene aynı yerde Seyman’la ayrıldık.

s8301482

Genel olarak keyifli bir geziydi. Bir parça Bursa çıkışında üşümüş olsakta hava motor kullanmak için şahaneydi. Hatta durup yemek yemek için bile zaman ayırmak istemedik.  En sonunda İnegöl’de köfte yeriz artık dendi. Fakat köfteciye varana kadar açlıktan telef oluyorduk. Dolayısı ile İnegöl köftelerinin güzel olup olmadığı konusunda tarafsız bir görüş bildiremeyeceğim.

Yolun en keyifli kısımlarından birisinin Domaniç – İnegöl arası olduğunu söylemem lazım. Aynı şekilde Yenişehir – İznik arasıda şahaneydi. Velhasıl bir sonraki sefere yolu tersten gitmek ve bu sefer Orhaneli yerine Keles hattını takip etmeye kararverdik.

Artık motorgezisi için pek fırsat olmayacak gibi görünüyor ama hiç belli olmaz :)

s8301441