Gokusen

İdealist bir öğretmen ve hababamvari bir sınıfın komik maceraları…

Yeni mezun öğretmen Yamaguchi Kumiko, Shirogane Lisesinde, matematik öğretmenliğe başlar. Bu arada kendisine okulun en haylaz öğrencilerinin bulunduğu 3D sınıfının sınıf öğretmenliği görevide verilir. Öğrencilerin taktığı adla, Yankumi, bir yakuza ailesinden olup, bu bilgiyi en büyük hayali olan öğretmenliği devam ettirebilmek için saklamaya çalışmaktadır.

Okul yönetimi, her türlü olayda bu sınıftaki öğrencileri sorumlu tutmasına ( ki çoğu zaman haklılar ) ve bu öğrencilerden umutlarını kesmiş olmalarına rağmen, Yankumi, bu öğrencileri doğru yola koyacağına inanıyor ve bu konuda elinden geleni yapıyor.

Sınıfın önde gelen öğrencilerinden Sawada Shin’in güvenini kazanması ile birlikte de bu yolda sağlam adımlar atmaya başlıyor.

2002 yılında yayınlanan canlı drama dizinin ardından, 13 bölümden oluşan anime 2004 yılında yayınlanmış. Serinin başarısı üzerine çekilen Gokusen 2 canlı drama bölümleri 2005 Ocak’tan bu yana Japonya’da yayınlanmakta.

Hem anime hem de canlı drama’nın, hikaye ve karakterler olarak başarılı olduğunu düşünüyorum. Anime çizimleri, karakterleri, seslendirmesiyle çok başarılı.

Canlı drama ise benim seyrettiğim en başarılı anime yorumu. Oyunculuklar ve anlatım bazen animelerden daha başarılı…

Künye

Anime Drama
Orjinal Ad Gokusen
Tür Okul-Drama-Komedi
Yayın Yılı 2004 2002
Yayın Tipi TV
Bölüm 13 12

Bağlar
Gokusen – Anime
Gokusen – Drama

AniDB

Anime Türkiye