Tekir’de Yenilikler

Tekir Ticari Otomasyon ile ilgili bir süredir sesiz sedasız ama yoğun bir çalışma içerisindeydik ve sonunda 1.5 sürümünü yayınladık.

Bu sürüm ile bilikte bir çok değişiklik ve yenilik geliyor. Bunların başında www.tekir.com.tr adresinin yeni yüzü ve uygulaması var. Yeni uygulama ve özellikleri ile birlikte, topluluk ilişkilerinin daha iyi yürütülebilmesini sağlamak hedefindeyiz.

Tekir’i denemek, kullanmadan önce kapsamını görmek isteyenler için kurulum gerektirmeyen fakat diledikleri gibi çalışabilecekleri bir ortam sağlamak amacıyla Tekir Çalışan CD hazırladık. Bu CD sayesinde, sistemlerinize hiç bir şey kurmaya gerek kalmadan Tekir’i deneyebileceksiniz.

Tabii ki en önemli değişiklikler Tekir’in kendisinde. Öncelikle Tekir’in lisansında yapılan bir değişiklikten bahsedelim. Tekir’in önceki sürümleri AGPL ile yayınlanıyorlardı. Tekir 1.5 sürümü ile birlikte artık LGPL 3.0 ile yayınlanmaya başladı. Böylece Tekir’in iş platformu olma yolunda önemli bir adım attığımızı düşünüyoruz.

Tekir’in becerilerinin geliştirilmesine de devam ediyoruz. Banka Modülü, Çek- Senet Modülü, Sipariş Modülü, Merkez Bankası kurlarının otomatik çekimi gibi hemen sayabileceğimiz yeniliklerimiz var.

Bu sürümde henüz yeterli olgunluğa gelmediği için yayınlanmamış fakat kısa süre içerisinde yayınlamayı umduğumuz bir dolu başka özellik ve yetenek de yolda…

Bizi izlemeye devam edin :)