Yollar ve Yollar

Yeni motor ile birlikte yeni yollar bekliyordum ama pek de öyle olmadı, eski yolların yeniden kat edilmesi gerekiyormuş… Tabii ki aynı nehre tekrar giremeyeceğin gibi aynı yolu da tekrar geçemezsin… Mutlaka birşeyler değişir, hiç bir şey değişmezese de sen değişirsin. O yolu geçerken aklındaki, gönlündeki, dilindeki değişmiştir.

27062009070

Bilenler bilir, ben uzun yolda motor kullanırken müzik dinler dinlemezsem de kaskın içinde kendi kendime söyler hatta dans ederim ya da ederdim…. Yeni motorla birlikte motorun gürültüsünden kendimi duyamıyorum desem yeridir. İşte size değişen bir şey.

Neyse efenim yollardan bahsediyorduk. Geçen hafta sonu iki motor yola çıktık. daha önce gidilmiş ( üstelik birden fazla kez ) ve tekrar tekrar gidilesi bir yol. Kıyıköy. Toplamda 420 KM. Fakat yolu belirleyen İstanbul’a giriş sırasında kaybolmamızdı. Paris-Dakar rallisi yalan. İstanbul’un arkalarında bir yerler var ki “İstanbul Thropy”… İki köy arasında yol yok. Ardından dört şeritli bir otoban istesen de çıkış yok…

Bu arada hayatımda ilk kez trafik cezası yedim. Tahmin ettiğiniz gibi aşırı hızdan. 80 Km/Saat hızla gitmek aşırı hız olup ( motorsikletler için şehirler arası yolda hız sınırı 70 KM/Saat + %10 sollama payı ile 77 KM/Saat ) 150 TL civarı bir cezaya tabii  imiş.

Geçen hafta yoldaydım bu hafta yol hayaliyle blog yazıyorum :(