Internet, Radyo ve Diğer Şeyler

Bir süredir, alışkın olduğum, daimi internet bağlantılarından uzak yaşamak durumunda kalıyorum. Müşteri ofislerinde, toplantılarda, şehir içinde ortalık da dolaşırken internet erişimi ciddi bir problem oluyor. Uzun bir zamandır neredeyse daimi internet erişimi olan biri olarak hemen tüm iletişim ihtiyacını internet ve e-posta ile gerçekleştirirken birden bire uzak kalınca bocaladım. Bir dolu şey aksamaya başladı.

Çözüm olarak mobil internet erişimlerini düşünmeye başladım. Karşıma çıkan bir kaç alternatif arasından Nokia E71‘i tercih ettim. Artık e-posta ve internet erişimi ( biraz pahalıya gelse de :( ) elimin altında.

Bu acil iletişim problemini çözünce başka bir sorun ile karşı karşıya kaldım. Taşınabilir bilgisayarımda hiç mp3 yok, çünkü last.fm dinliyordum. Diğer şeylerle birlikte internet kopunca last.fm’i de kaybettik :( Çözüm gene E71 oldu. Fakat last.fm’i hala çok arıyorum. Çalan parçadan hoşlanmazsanız bu şarkıyı geç diyemiyorsunuz, en fazla yapabileceğiniz radyo kanalını değiştirmek, ki bu halde bile çoğu zaman hoşlanmadığınız başka parçalara denk geliyorsunuz :)

Sözün kısası “İnternet Yaşamdır” diyorum…