ÖSS – Yeniden

Son kez bundan 10 küsür yıl önce üniversite için 6. kez sınava girerken, “bu son bir daha olmayacak” demiştim kendime. O sene kazandığım İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü öğrencisi olarak 7 yıl okuyup bitiremedim. Geçen sene aftan yararlanıp okula geri döndüm fakat gün içerisinde okula zaman ayıramadığım için okulu bitiremeyeceğimi üzüntüyle fark ettim.

Ama yukarıdaki bu kadar şeyin ardından dün ( 17 Haziran 2007 Pazar ) tekrar sınava girdim. 40 yaşımdan önce üniversite mezunu olmak istiyorum ve bunu da ancak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nde gerçekleştirebilirim. Yani sınava giren en rahat adaylardan biriydim. Soruların sadece yarısını yapmam yetiyordu. Ayrıca yapacağım küçük bir hata ile ( şık kaydırma mesela ) geleceğimin bir anda kararması gibi bir riskim yoktu. Tabii bir de o kadar yılın tecrübesi var :)

İşte böyle. Sanırım seneye tekrar öğrenci olacağım. İstanbul Üniversitesi’nden kaydımın silindiği 3 yıl hariç 6 yaşımdan bu yana öğrenciyim. Sanırım bu kadar uzun sürünce bağımlılık yapıyor. Bu arada normal insanlar 30 yıl öğrencilik yapınca genelde öğretim görevlisi felan oluyorlar ben ise daha üniversiteyi bitiremedim.

Neyse efendim, sınava ilk kez girenlere başarılar diler, sadece gerçekten okumak, yetişmek istedikleri alanda tercihler yapmalarını tavsiye ederim.